Febelauto op 25 jaar IARC in Hamburg

Febelauto op 25 jaar IARC in Hamburg

Van 24 tot 26 maart vond in Hamburg de 25ste editie plaats van het International Automotive Recycling Congress (IARC 2026 by ICM). Als trouwe partner sinds het prille begin was Febelauto opnieuw van de partij.

Focus op wat écht telt

Tijdens het congres lag de nadruk op enkele cruciale evoluties: de verdere uitrol van de ELV-regelgeving, innovatieve technologieën zoals digitale traceerbaarheid, vooruitgang in materiaalrecyclage (met o.a. plastics en metalen), en de groeiende rol van producentenverantwoordelijkheid (EPR).

Fotoblog IARC26

25 jaar IARC: een feestelijk moment

Het 25-jarig jubileum van het congres werd feestelijk ingezet. Febelauto bracht een symbolisch eerbetoon met een verjaardagstaart voor de organisatie. Deze taart verwees niet alleen naar de jarenlange samenwerking, maar zette ook een belangrijk inhoudelijk thema in de kijker: de CO₂-studie van Febelauto en de positieve impact van voertuigrecyclage op het klimaat.

Actieve rol van Febelauto

Febelauto speelde ook dit jaar opnieuw een prominente rol in het programma:

  • Catherine Lenaerts, Directeur van Febelauto en Vice-President van het IARC, verzorgde de moderatie van verschillende sessies en droeg bij aan de inhoudelijke samenhang van het congres.
  • Daarnaast gaf Griet Van Kelecom een presentatie over de voordelen van een Producer Responsibility Organisation (PRO) en de kracht van een collectieve aanpak voor de recyclage van voertuigen en EV-batterijen in België.
Blog IARC26 Catherine Griet

Bedrijfsbezoeken: recyclage in de praktijk

Op de laatste dag van het congres kregen deelnemers de kans om de theorie in de praktijk te zien tijdens een reeks bedrijfsbezoeken in en rond Hamburg.

  • Bij European Metal Recycling (EMR) werd ingezoomd op de recyclage van batterijen van elektrische voertuigen
  • TSR Group, een belangrijke speler in de verwerking van ferro- en non-ferrometalen, toonde hoe gerecycleerde grondstoffen opnieuw hun weg vinden naar de industrie.
  • Tot slot konden we bij KIESOW Autorecycling und Autoteile, het volledige proces van voertuigontmanteling bijwonen en kwamen we meer te weten over hun aanpak inzake hergebruik van onderdelen.
Blog IARC26 Plants

Oprichting van het ELV Forum

De dag vóór de start van het congres vond de laatste ELV-stakeholdermeeting plaats, want Febelauto lanceerden er samen met ARN (de Nederlandse PRO voor afgedankte voertuigen) het ‘ELV Forum’, dat officieel werd opgericht en diezelfde dag al kon rekenen op een intentie tot participatie van maar liefst 16 Europese landen.

Dit forum brengt organisaties samen die betrokken zijn bij de implementatie van de toekomstige ELV-regelgeving en vormt een belangrijk platform voor kennisdeling en afstemming op Europees niveau. Meer info hierover kan je hier terugvinden.

Blog IARC26 Slide ELV Forum

Samen bouwen aan een circulaire toekomst

De deelname aan IARC 2026 bevestigt opnieuw de actieve rol van Febelauto binnen het internationale recyclagelandschap. Door kennis te delen, samen te werken en innovatieve oplossingen te ondersteunen, blijft Febelauto bijdragen aan een duurzame en circulaire toekomst voor de automobielsector.

Met 25 jaar IARC als stevige basis kijkt Febelauto vol vertrouwen vooruit naar de volgende stappen in deze transitie.

Blog IARC26